Najtelo Erythritol 1kg

Jedná se o cukrový alkohol, který se přirozeně vyskytuje v mnoha druzích ovoce a ve vyšších koncentracích v potravinách jako např. sojová omáčka, v sýrech, ve víně či v pivu. V potravinách má funkci zvýrazňovače aroma, zvlhčující, náhradního sladidla, stabilizátoru, zahušťovadla, sekvestrantu. Disponuje řadou pozitivních vlastností – nízký glykemický index, nízký obsah kalorií, nízký projímavý účinek. Má formu bílých granulí nebo prášku, který je podobný běžnému cukru. Nezvyšuje hladinu cukru v krvi a nemá vliv ani na hladinu inzulínu. Výrobce látky doporučuje nepoužívat erythritol než 100% náhradu cukru, ale používat ho v kombinaci s jinými sladidly.

4.85 s DPH 4.04 bez DPH

Katalógové číslo: 8588006170986 Kategórie: , , , Značka:

Popis

Výroba

Vyrábí se přirozenou fermentací glukózy za přítomnosti mikroorganismů, které se nazývají Trichosporonoides megachiliensis. Následně proběhne filtrace, krystalizace a sušení.

použití

Používá se do náplní do pečiva, cukrovinek, žvýkaček, mléčných nápojů, bonbónů, mražených dezertů, pudinků, nízkokalorických nápojů a dalších potravin. Má funkci zvýrazňovače aroma, zvlhčující, náhradního sladidla, stabilizátoru, zahušťovadla, sekvestrantu. Erythritol se používá samostatně nebo v kombinací s jinými nízkokalorickými sladidly.

nežádající účinky

Výrobce se snaží o to, aby látka obdržela status GRAS (generally recognized as safe), protože nemá nežádající účinky. Studie na zvířatech neprokázaly negativní účinky. Pětidenní studie na lidech při dávkách 1g / kg tělesné hmotnosti denně neprokázaly negativní účinky, pouze ve formě vodného roztoku měla látka mírný projímavý účinek.

složky

100% erythritol. Žádné jiné přídavné látky neobsahuje.

Výživové hodnoty ve 100g výrobku:
Energetická hodnota: 84KJ / 20Kč
Sacharidy: 0g z toho cukr: 0g
z toho cukrový alkohol (Polyoly): 100g
Bílkoviny: 0g, Tuky: 0g, Vláknina: 0g

Jak máme použít?

Erithrytol je ideálně ochucovadlo do káv, čajů, limonád, do omáček a dresinků, stolních sladidel. Samozřejmě Výborně se dá použít při vaření a při pečení také.

dávkovací pomůcka

1 ml-ová lžíce ~ 850 mg
5 ml-ová lžíce ~ 4,25 gramů
15 ml-ová lžíce ~ 12,75 gramm
30 ml-ová lžíce ~ 25,5 gramm
Spotřebitelské balení, forma balení

500 a 1000 gramové průsvitné sáčky s etiketou.

skladovací podmínky

Na suchém chladném místě, chráněné před slunečními paprsky.

informace

Země původu: EU

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Najtelo Erythritol 1kg”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *