Collango kolagén+kyselina hyaluronová 125 kaps.

Kyselina hyalurionová Collango + kolagén

Najnovší člen rodiny produktov Collango Collagen ktorý sa skladá z dvoch zložiek, kyseliny hyalurónovej a hydrolyzovaného hovädzieho kolagénu typu I. Spojili sme ich priaznivé účinky.
Balenie: netto uzatvárateľná PET fľaša s obsahom 68,75 g, 125 kapsúl / balenie, 25 dávok.

9.99 s DPH 8.33 bez DPH

Katalógové číslo: 5999882071107 Kategórie: , , , ,

Popis

SK-Collango kolagén a kyselina hyaluronová 125 kaps.
-výživový doplnok. Zloženie: hovädzí hydrolizovaný
kolagén typu I, kapsula-želatína) hyaluronát sodný.
Odporúčaná denná dávka pre dospelých: 5 kapsúl,
zapíjajte s vodou počas jedla. Alergény: môže
obsahovať stopy: mlieka,vajec,sóje, gluténu orechov,
zeleru! Výživová hodnota v dennej dávke: hydrolizo-
vaný kolagén typu I- 2000mg, Hyaluronát sodný-
200mg. Skladujte na suchom mieste, mimo dosah
slnečného žiarenia starostlivo uzavreté! Krajina
pôvodu: Maďarsko.Distribútor v SR: Erik Márton
s.r.o., č.d. 97, 930 37, Lehnice,www.najtelo.com .
Minimálna trvanlivosť do: viď na balení !
Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú
dávku! Výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a
dojčacie ženy. Nesmie sa používať ako náhrada
rozmanitej stravy. Uchovávajte mimo dosahu
malých detí! Obsah balenia: 125kapsúl –
hmotnosť:( 68,75g)
V súčasnosti sa pozornosť nezameriava na kolagén, ale na ďalšiu zložku produktu, kyselinu hyalurónovú. Ani tentokrát sme to nerozobrali, pretože sme ešte neurobili kompromis v otázke kvality a množstva účinnej látky.
Meno je povinné, môžete byť zvyknutý na slovo Collango, čo znamená:
s kvalitnou surovinou
s jednoduchým dávkovaním
dostupné výskumné údaje o konkrétnej surovine a nie o kolagéne všeobecne
Vlastnosti kolagénu Kyselina hyalurónová + Kolagén:
200 mg kyseliny hyalurónovej a 2 000 mg hovädzieho kolagénu typu I / dávka
1 porcia: 5 kapsúl
125 kapsúl / balenie, 25 dávok
Výhody kolagénu s kyselinou hyalurónovou + kolagén:
Vysoký obsah účinnej látky
Ekonomické balenie
Ľahko prehltnuteľná veľkosť kapsuly
Rovnako nemá nepríjemný zápach ani chuť
Ako nám môžeme pomôcť?
Čo je kyselina hyalurónová?
Kyselina hyalurónová je molekula, ktorá sa tiež prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Polysacharid s vysokou molekulovou hmotnosťou, ktorý vedie k viskóznej (menej tekutej) kvapaline. Je prítomný vo všetkých spojivových tkanivách a orgánoch v ľudskom tele, ako je pokožka, synoviálna tekutina, krvné cievy, mozog, chrupavka, srdcové chlopne a pupočník. Je teda zrejmé, že ide o zložku tela „chuť do krvi“, takže niet divu, koľko problémov sa môže znižovať s poklesom množstva kyseliny hyalurónovej s vekom.
Aké sú výhody kyseliny hyalurónovej?
Starnutie pokožky vedie tiež k strate jej obsahu vlhkosti. Kľúčovou molekulou podieľajúcou sa na vlhkosti pokožky je kyselina hyalurónová, ktorá má jedinečnú schopnosť viazať a zadržiavať molekuly vody, čím zaisťuje hydratačný stav pokožky. Toto je dôležitý faktor z niekoľkých hľadísk. Na jednej strane zvyšuje estetický vzhľad pokožky, pretože znižuje riziko vzniku vrások. Na druhej strane, dehydratovaná pokožka – ak nie je dostatok vody v hornej vrstve pokožky – vyzerá suchá a popraskaná. Tento stav už môže byť nebezpečný, pretože dehydratovaná pokožka už nie je schopná udržiavať správnu neporušenú „kožnú bariéru“, vďaka ktorej je pokožka náchylnejšia na poškodenie spôsobené faktormi životného prostredia. Znižuje sa tak odolnosť poškodenej „kožnej bariéry“ voči baktériám, čo môže viesť k infekciám a rozvoju rôznych kožných ochorení, ako sú: akné, atopická dermatitída, ružovka, starnutie pokožky.
Kĺbová tekutina je viskózny, husto tečúci materiál umiestnený v priestore medzi kĺbmi. Tekutina vypcháva konce kostí a znižuje trenie medzi kosťami, čím im poskytuje voľný pohyb. Jednou z hlavných zložiek tejto kĺbovej tekutiny je kyselina hyalurónová, ktorej množstvo časom klesá, a tým prispieva k bolesti a stuhnutiu kĺbov. Dnes sa na zmiernenie symptómov u pacientov so silným zápalom kolena používa injekčná forma kyseliny hyalurónovej, objavujú sa však čoraz sľubnejšie štúdie o výhodách perorálnej kyseliny hyalurónovej. Ak sa používa niekoľko mesiacov, zvyšuje sa koncentrácia kyseliny hyalurónovej v kĺbovej tekutine, čo prispieva k zníženiu a odstráneniu mučivej bolesti.
 Viac ako polovica množstva kyseliny hyalurónovej v tele je v pokožke. Ak je pokožka zapálená alebo poškodená, zvyšuje sa množstvo kyseliny hyalurónovej v dôsledku regenerácie kožných tkanív, čo pomáha hojeniu rany. Kyselina hyalurónová prítomná počas hojenia rán sa tiež považuje za pomocnú látku pri syntéze rôznych druhov kolagénov. Je to preto, lebo kolagén je prítomný aj počas regenerácie pokožky. Ak má vaša pokožka ťažkosti, sú kyselina hyalurónová aj kolagén, ktoré sa v tele prirodzene nachádzajú, kľúčovými faktormi pri odstraňovaní problému. Obe látky sa však s vekom znižujú, takže je dôležité zabezpečiť ich výmenu.
Doplnenie kyselinou hyalurónovou môže mať skutočne priaznivý účinok tam, kde sa už vyskytuje prirodzene. To platí aj pre oko. Kyselina hyalurónová sa nachádza v očnom skle, čo je látka podobná gélu, ktorá tvorí väčšinu hmoty očnej gule. Rovnaké zadržiavanie vlhkosti a protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým je starostlivosť o pokožku taká efektívna, sa dajú použiť aj do umelých sĺz. Jeho viskozita im pomáha zostať na povrchu oka dlhšie, a tak poskytuje oku trvalejšiu vlhkosť. Jeho pozitívny účinok sa osvedčil nielen pri vonkajšej aplikácii, ale aj pri perorálnom podaní.
Bezpečnostné informácie pre doplnenie kyselinou hyalurónovou
Kyselinu hyalurónovú možno tiež považovať za bezpečnú pri miestnom alebo orálnom použití, pretože neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky. To neznamená, že perorálna kyselina hyalurónová je úplne bez vedľajších účinkov. Kyselina hyalurónová môže po podaní spôsobiť bolesť hlavy, závrat, svrbenie, mravčenie alebo opuch. To isté sa môže vyskytnúť pri perorálnej kyseline hyalurónovej, s menšou pravdepodobnosťou a miernejšími príznakmi, pravdepodobne v dôsledku nižšej dávky
Aký je odporúčaný príjem?
V zásade sa orálne dopĺňanie kyseliny hyalurónovej ukázalo vo viacerých prípadoch účinnejšie a bezpečnejšie ako injekcie. Neexistujú však jasné a konkrétne údaje o dennom príjme. Na základe výsledkov výskumu sa okrem pozitívnych výsledkov použil denný príjem 50 – 240 mg kyseliny hyalurónovej s jedlom.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Collango kolagén+kyselina hyaluronová 125 kaps.”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.