Bio slnečnicový olej Sungarden na vyprážanie a fritovanie, panenský 1l (SVK)

Popis výrobku – zloženie: Bio panenský slnečnicový olej 100%, bez chemickej úpravy, bohatý na vitamín E a nenasýtené Omega mastné kyseliny, z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, za studena lisovaný – vyrába sa tradičnou technológiou, pri ktorej nedochádza k znižovaniu obsahu a účinnosti prírodných látok, lebo teplota lisovania je do 40°C, prvé lisovanie. Možno ho zahrievať i na vysoké teploty (až na 200°C) a preto je vhodný i na vyprážanie, pečenie, vymazávanie plechov a všade tam, kde olej je vystavený vyšším teplotám. Olej sa hodí aj do šalátov a nevarených jedál, ale i pri dusení, varení a má veľmi priaznivé účinky pri vnútornom užívaní.

4.99 s DPH 4.16 bez DPH

Availability:

Dostupné na objednávku

Katalógové číslo: 8588004691926 Kategórie: , ,

Popis

Technologický postup výroby
Rastlinný slnečnicový olej je vyrobený tradičným postupom, jediným lisovaním za studena za nízkych teplôt do 40°C z vysoko olejnatých bio slnečnicových semien, ktoré pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Nie je rafinovaný, je bez prídavných látok. Po lisovaní je olej prefiltrovaný a tým je vyrobený jedlý olej s veľmi jemnou orechovou arómou a zlatožltou farbou.

Priemerná výživová hodnota na 100g:
Priemerný obsah v 100g výrobku:
Energetická hodnota                          3700 kJ/900 kcal
Bielkoviny                                                    0g
Cholesterol                                                  0g
Sacharidy                                                     0g
Tuky                                                         100g
z toho:

  • Nasýtené mastné kyseliny 7,49 g
  • Mononenasýtené mastné kyseliny 82,07 g
  • Polynenasýtené mastné kyseliny 10,20 g

Vitamín  E                                             *30 mg
*250% ODD (ODD – odporúčaná denná dávka)

Nadštandardné kvalitatívne vlastnosti:
Bio slnečnicový olej je veľmi bohatý na kyselinu olejovú a na účinný antioxidant -vitamín E. Nakoľko ľudský organizmus nenasýtené mastné kyseliny nevie syntetizovať, musí ich prijímať v potrave. Lisovanie sa vykonáva šetrne v súlade s tradičnými postupmi, preto olej si zachováva maximum cenných prírodných látok z pôvodnej suroviny. Obsahuje všetky vitamíny a minerálne látky v prírodnej forme. Je to „živá“ potravina, vstrebáva sa rýchlo. Zo všetkých olejov má najvyšší obsah látok príbuzných tukom ľudského tela. Preventívne pôsobí proti kardiovaskulárnym chorobám. Priaznivo ovplyvňuje vzhľad pokožky, slizníc a nervový systém. Je vhodný pri arterioskleróze, stimuluje látkovú výmenu (ukľudňuje všetky sliznice v tráviacom trakte).
Možno ho zahrievať i na vysoké teploty (až na 200°C) a preto je vhodný i na vyprážanie, pečenie, vymazávanie plechov a všade tam, kde olej je vystavený vyšším teplotám, ale i pri bežnom varení.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Bio slnečnicový olej Sungarden na vyprážanie a fritovanie, panenský 1l (SVK)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.