Zelené potešenie na chudnutie

Zelená káva je aj u nás veľmi známa a to hlavne kvôli údajne zázračným účinkom pri chudnutí. Zohnať sa dajú nie len zelené kávové zrná, ale aj rôzne doplnky výživy vo forme tabletiek alebo prášku. Je zelená káva naozaj prírodný zázrak alebo ide o blaf ?

instant kava

Zelená káva a chudnutie

Určite ste sa dočítali o zázračných účinkoch zelenej kávy, vďaka ktorej sa ľudom podarilo schudnúť aj niekoľko kilogramov behom 2-3 týždňov. V normálnom živote sa ale takéto zázraky nedejú a nadbytočné kilá jednoducho nestratíte len užívaním tabletiek alebo pitím kávy.

TIP pre Vás: ďalší prírodný doplnok na chudnutie cestoviny shirataki !

instant-kava5

Je pravda, že kyselina chlorogénová, ktorú obsahujú zrnká zelenej kávy má vplyv na metabolizmus glukózy a má aj biologické účinky v tenkom čreve, takže ma určite vplyv na chudnutie. Aby ste sa zbavili nadbytočných kíl budete musieť upraviť aj Vašu životosprávu a nevyhnete sa ani pravidelnému pohybu.
Kyselina chlorogénová môže mať za následok aj tráviace problémy, pálenie záhy či stiahnutý žalúdok. Takéto problémy vznikajú pri nedopražených alebo nesprávne pražených kávach. Pri zrnkovej zelenej káve si teda musíte dávať pozor na výber kvalitnej kávy a forme praženia. Pri výživových doplnkoch majte na pamäti, že nemajú tak silný účinok ako kávové zrná, pretože obsahujú menej účinných látok.

Zelená káva ako antioxidant

kava-zena

Keďže v zelenej káve ostávajú zachované kyseliny, hlavne kyselina chlorogénová, ktorá má silné antioxidačné účinky, možno ju považovať za antioxidant. Ak chcete podporiť detoxikáciu organizmu siahnite po kvalitnom doplnku výživy. Aj pri detoxikácií organizmu platí, že ho treba riešiť komplexne. Chvíľkovým užívaním zelenej kávy telo určite dôkladne neočistíte a musíte pridať aj vhodný pohyb a zmenu jedálneho lístka.
Ak vás zelená káva až tak nechutí skúste siahnuť po ďalších prírodných produktoch, viac zdravé produkty.

My predávame iba kvalitnú zelenú kávu s dlhoročnými skúsenosťami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *