Yellow & Blue žlčové mydlo na škvrny 140g

Pracie mydlo s prídavkom hovädzej žlče.

Žlč obsahuje rôzne druhy enzýmov, ktoré majú schopnosť rozkladať tuky a bielkoviny.

1.99 s DPH 1.66 bez DPH

Katalógové číslo: 8594165002501 Kategórie: ,

Popis

Veľmi účinný odstraňovač škvŕn a nečistôt (mastnota, ovocie a zelenina, krv, atrament, tráva, červené víno, potraviny, hlina, goliere a manžety košieľ). Vhodný pre biely aj stálofarebný textil z prírodných aj syntetických vlákien.

Veľmi účinné v odstraňovaní škvŕn a nečistôt (mastnota, krv, atrament, tráva, červené víno, ovocné a zeleninové šťavy, hlina, pot na golieroch a manžetách košieľ a pod.).

Skvelé na odstránenie škvŕn z prateľných látkových plienok a látkových menštruačných vložiek.

Mydlo je vhodné na použitie na biele a stálofarebné textílie z prírodných vlákien i zmesových tkanín.

Na namáčanie a pranie celkovo silne znečistenej a mastnej bielizne odporúčame Mydlové vločky zo žlčového mydla.

Alternatívou bez živočíšnych prísad je Olivové mydlo s citrónovým extraktom.

Použitie:

Navlhčíme textil v mieste škvrny, nanesieme mydlo a preperieme v rukách. Prepranie je potrebné vykonávať s ohľadom na daný materiál, tzn. hodvábna blúzka neznesie také drhnutie ako znesú rifle :-). Necháme cca 15 minút účinkovať, potom miesto dôkladne opláchneme alebo vyperieme celý odev. Ak škvrna nezmizne celá, proces opakujeme.

Škvrny bielkovinového typu (krv, mliečne produkty) je nutné pred praním ošetriť v studenej vode. Bielkoviny sa v teplej vode zrazia a nie je možné ich potom odstrániť.

Pri ošetrení farebného textilu je dobré pred použitím vyskúšať jeho stálofarebnosť aplikáciou na mieste, ktoré nie je vidieť.

Otázky:

Na mydle je biely povlak, nie je pokazené?

Prípadný biely práškový povlak na povrchu mydla nie je na závadu – jedná sa o vyzrážaný chlorid sodný (soľ).

Prečo Tierra Verde ponúka mydlo obsahujúce látku živočíšneho pôvodu?

  • Žlčové enzýmy sú odpadom zo súčasnej produkcie mäsa, ktorý by inak zostal nevyužitý. Okrem toho sú žlčové enzýmy v likvidácii nečistôt na textile zatiaľ neprekonané. Uprednostňujeme ich pred syntetickými enzýmami z GMO rastlín, ktoré ich ako jediné dokážu obstojne nahradiť, no tie zase majú pre nás neakceptovateľné neduhy GMO produkcie. Tým, že enzýmy používame len lokálne na škvrny, nemusia byť plošne súčasťou ostatných pracích prostriedkov. Takže preto 🙂
  • Zloženie: > 30 % mydlo (sodné soli mastných kyselín – bez palmového oleja), < 5 % glycerín, vonné látky (obsahuje d-limonene, benzyl salicilate, citronellol, geraniol), žlčové enzýmy

Suroviny na výrobu našej drogérie volíme tak, aby predstavovali čo najmenšiu záťaž pre zdravie ľudí a planéty. Netestujeme na zvieratách. Tento výrobok neobsahuje ropné deriváty, palmový olej, syntetickú parfumáciu ani farbivá.

Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte oddelene od hnojív, bieliacich a oxidujúcich prostriedkov. Skladujte na suchom mieste s relatívnou vlhkosťou do 75% a teplotami medzi -5 a 30°C. Nespotrebovaný obsah odstráňte do komunálneho odpadu. Použitý obal po dôkladnom vyprázdnení odovzdajte do triedeného odpadu. Prípadný biely práškový povlak na povrchu mydla nie je závadou – jedná sa o vyzrážaný chlorid sodný (soľ).

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Yellow & Blue žlčové mydlo na škvrny 140g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.