Wolfberry naklíčovacie sitko s priemerom 11cm

Nakličovacie sitko z nerezovej ocele s hliníkovou lištou je odolné, jednoduché na údržbu a vhodné aj do umývačky.

Umožňuje oplachovať celé klíčky aj s korienkami, čím sa zabraňuje tvorbe plesní a následne potom možno klíčky ľahko konzumovať.

4.99 s DPH 4.16 bez DPH

Availability:

Dostupné na objednávku

Katalógové číslo: 8594158038623 Kategórie: , , ,

Popis

Nakličovacie sitko z nerezovej ocele s hliníkovou lištou je odolné, jednoduché na údržbu a vhodné aj do umývačky. Umožňuje oplachovať celé klíčky aj s korienkami, čím sa zabraňuje tvorbe plesní a následne potom možno klíčky ľahko konzumovať.

Sitko stačí umiestniť do misky tak, aby semienka nebola ponorená vo vode, ale získavala iba potrebnú vlahu. Výhodou sitka Wolfberry je, že nepotrebujete vatu, do ktorej navyše často korienky zarastajú. Priamo na sitko nasypete semienka, zalejete vodou a počas niekoľkých dní máte k dispozícii čerstvé klíčky.

Návod na klíčenie
• Semienka prepláchneme vodou a nasypeme ich na sitko umiestnené v klíčiacej miske.
• V miske ponechávame na dne trochu vody, ktorá semenám dodáva vlahu. Túto misku so semienkami umiestnime na tmavé a teplé miesto, čo je ideálne pre klíčenie.
• Rastlinky je potreba pravidelne preplachovať (aj korienky zo spodnej strany), aby sme zabránili plesniam (2-3x denne).
• Prvé klíčky sa objavia po 24 hodinách.
• Ku konzumácii sú vhodné celé rastlinky vrátane korienkov.
• Pred konzumáciou klíčky opláchnite.

Naklíčené semienka sa hodia do teplej i studenej kuchyne. Pridať ich môžete do šalátov, nátierok, do smoothie, polievok, cestovín i ryže, alebo s nimi ozdobiť chlebíčky a sendviče.

Klíčky obsahujú veľa cenných látok a ich pomer záleží na tom, aké zvolíte semienka. Od toho sa odvíja tiež doba klíčenia, väčšinou sa ale prvé klíčky objavia do dvoch dní. Hotové klíčky možno uchovávať 1-2 týždne v chladničke.

Veľkosť
priemer 11cm

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Wolfberry naklíčovacie sitko s priemerom 11cm”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.