Vitaking Omega-3 1200mg 90 kapsúl

Omega-3 mastné kyseliny sa v ľudskej strave vyskytovali odjakživa, no až v posledných desaťročiach bola uznaná ich dôležitá úloha pri udržiavaní správneho fungovania organizmu. Omega-3 nachádzajúce sa v rybom oleji (a v ňom obsiahnuté EPA a DHA) prispievajú k správnej funkcii srdca, DHA prispieva k udržaniu normálnej funkcie mozgu a normálneho zraku.

9.40 s DPH 7.83 bez DPH

Katalógové číslo: 5999561250182 Kategórie: , Značka:

Popis

Omega-3 mastné kyseliny
Omega-3 mastné kyseliny sa väčšinou nachádzajú v studenovodných rybách (rybí tuk) a hrebenatkách.
Omega-3 rybí olej (a v ňom obsiahnuté EPA a DHA) prispieva k správnej funkcii srdca, DHA k normálnej činnosti mozgu a normálnemu zraku. Omega-3 mastné kyseliny boli vždy prítomné v ľudskej strave, hlavne v morských rybách a rastlinných olejoch. Až v posledných desaťročiach bola uznaná ich dôležitá úloha pri udržiavaní správneho fungovania organizácie. Pre jej blahodarné vlastnosti sa v súčasnosti zvýšil záujem o ňu. Omega-3 mastná kyselina nachádzajúca sa v rybom oleji (a v ňom obsiahnuté EPA a DHA – omega-3 mastné kyseliny s dlhým reťazcom) má na telo taký pozitívny vplyv. EPA (kyselina eikosapentaénová), ktorá je nevyhnutná pre správne fungovanie nášho tela.
EPA a DHA prispievajú k správnej funkcii kardiovaskulárneho systému – priaznivý účinok dosiahnete pri dennom príjme 250 mg EPA a DHA.
DHA (kyselina dokosahexaenová) prispieva k udržaniu normálnej funkcie mozgu – priaznivý účinok dosiahnete pri dennom príjme 250 mg DHA
Prispieva tiež k udržaniu normálneho zraku – priaznivý účinok dosiahnete pri dennom príjme 250 mg DHA
„Omega-3 nie je zázračný liek, ale esenciálna mastná kyselina, ktorá sa počas našej evolúcie stala nenahraditeľnou. Gábor Szendi
Aktívne zložky v 1 Omega-3 gélovej kapsule:
Rybí olej: 1200 mg
z toho
EPA: 216 mg
DHA: 144 mg
Zaujímavosti
Spomedzi vegetariánskych zdrojov potravy obsahuje ľanové semienko najvyšší podiel zdroja DHA. Ale ľanové semienko je pre ľudí ťažko stráviteľná potravina, pretože nemajú žalúdok ako vtáky. Môžete tiež zvážiť sójový olej, olej z vlašských orechov a kukuričný olej, ale všetky majú trochu problém. Neobsahujú DHA, ale omega-3 vo forme ALA (kyselina alfa linolénová). Ide o mastnú kyselinu s horšou biologickou využiteľnosťou pre naše telo, ktorú musí pečeň premeniť v dvoch krokoch (najskôr EPA, potom DHA), aby ju bunky dokázali využiť. Najlepším zdrojom sú teda ryby alebo rybí olej.
DHA nachádzajúca sa v rybom oleji je polynenasýtená mastná kyselina, ktorá priťahuje škodlivé voľné radikály a kyslík. To jednoducho znamená, že ide o mimoriadne rýchlo sa kaziace jedlo. Skladovaný na čerstvom vzduchu alebo vystavený svetlu a teplu sa v priebehu niekoľkých hodín kazí (má charakteristickú kyslastú a zatuchnutú vôňu a chuť). Ak nie, vyberte si stabilizovanú verziu gélových kapsúl, ako je táto. Stačí ho uskladniť v továrensky zapečatenej krabici a možno ho uchovávať oveľa dlhšie.
Pre deti odporúčame náš produkt Omega Kids!
Vitaking-Výživový doplnok .Distirbútor : Erik Márton s.r.o., Lehnice 97, Lehnice 93037, www.najtelo.com.
Minimálna trvanlivosť do: viď na obale!Skladujte v suchumimo dosahu priamého slnečného žiarenia starostlivo uzavreté! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Výrobok nenahradzuje pestrú a vyváženú dennú stravu. 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Vitaking Omega-3 1200mg 90 kapsúl”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Možno by sa Vám páčilo…