Vitaking Draslík 99mg 100 kapsúl

Draslík je pre telo nevyhnutný minerál. V dôsledku zvýšeného potenia a niekedy aj jarných diét vzniká nedostatok draslíka hlavne u žien, v niektorých prípadoch je na takej úrovni, že poteniu bráni. Problém sa dá ľahko liečiť použitím doplnku stravy s obsahom draslíka alebo konzumáciou potravín s vysokým obsahom draslíka.
draslík:
Prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému.
Prispieva k normálnej funkcii svalov.
Podieľa sa na udržiavaní normálneho krvného tlaku.

7.22 s DPH 6.02 bez DPH

Katalógové číslo: 5999561253671 Kategórie: ,

Popis

Vitaking draslík pre normálny krvný tlak
Draslík je po vápniku a fosfore tretím najrozšírenejším minerálom v tele, ktorý je prítomný prevažne vo vnútri buniek a zohráva dôležitú úlohu pri ich normálnom fungovaní. V tele spolu so sodíkom prenášajú signály nervového systému, iniciujú svalovú kontrakciu, regulujú krvný tlak a srdcovú frekvenciu a vstrebávajú živiny do buniek.
Kedy vzniká nedostatok draslíka?
V dôsledku zvýšeného potenia a niekedy aj jarných diét sa nedostatok draslíka vyvíja predovšetkým u žien. U niektorých je to do takej miery, že zabraňuje poteniu. Jeho nedostatok môže nastať pri užívaní silných diuretík, prípadne pri hnačke či zvracaní. V tomto prípade môže viesť aj k svalovej slabosti alebo nevoľnosti. Problém sa dá ľahko liečiť doplnkom stravy s obsahom draslíka alebo konzumáciou potravín s vysokým obsahom draslíka (napr. zemiaky, paradajky, zelená zelenina). Strava bohatá na draslík priaznivo pôsobí na krvný tlak a dokáže znížiť aj vysoký krvný tlak. Čerstvé ovocie alebo zelenina, ako sú banány a pomaranče, obsahujú veľké množstvo. Bohatým zdrojom draslíka je aj červené mäso, hydina, mlieko a jogurt.
Ak niekto pije príliš veľa kávy, únava, s ktorou zápasí, môže byť spôsobená stratou draslíka. Káva, alkohol, cukor a diuretiká sú nepriateľmi tohto minerálu a odvádzajú ho z tela. Každý, kto takéto veci konzumuje, by si mal dávať veľký pozor na dostatočný príjem draslíka. Keďže draslík prispieva k normálnej funkcii svalov, športovcom alebo ľuďom, ktorí sa venujú fyzickej práci, sa odporúča jeho správne dopĺňanie.
Účinky draslíka na organizmus:
Prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému.
Prispieva k normálnej funkcii svalov.
Podieľa sa na udržiavaní normálneho krvného tlaku.
Vitaking-Výživový doplnok .Distirbútor : Erik Márton s.r.o., Lehnice 97, Lehnice 93037, www.najtelo.com.
Minimálna trvanlivosť do: viď na obale!Skladujte v suchumimo dosahu priamého slnečného žiarenia starostlivo uzavreté! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Výrobok nenahradzuje pestrú a vyváženú dennú stravu. 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Vitaking Draslík 99mg 100 kapsúl”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Možno by sa Vám páčilo…