Tea Tree oil 15ml

Tea Tree má výrazné čistiace vlastnosti, nedráždi pokožku, nie je toxický, nepoškodzuje bunky tkanív, nemá žiadne významné vedľajšie účinky a neľahko sa kontaminuje.
Je kozmeticky veľmi vhodný, pretože je bezfarebný a má príjemnú vôňu.
Vykazuje vynikajúcu účinnosť za prítomnosti organických zbytkov.
Je zvlášť účinný proti hubám a plesniam a osvedčil sa aj pri ťažkostiach vírusového pôvodu.

5.69 s DPH 4.74 bez DPH

Katalógové číslo: 8594046600048 Kategórie: ,

Popis

Kedy použiť Tea Tree Oil :

Vaginálne infekcie – pri ťažkostiach zaviesť tampón predom namočený v 10% roztoku TTO a prevarenej vody. Opakovať do ustúpenia príznakov, 8 – 10 dní. Účinné sú aj výplachy pošvy, tj 8 – 10 kvapiek do 1 / 2 prevarenej alebo destilovanej vody.

Upchatý nos, dutiny – pridajte 5 – 10 kvapiek TTO do 1l horúcej vody a inhalujte. Dezinfikujte záclony, koberce i lôžkoviny roztokom 10tich kvapiek TTO v 1l vody z rozprašovača.

Kašeľ – postupujte ako pri dýchacích cestách, naviac ale vmasírujte TTO na hrudník a chrbát. Bolenie v krku – pridajte 5 kvapiek TTO do pohára teplej vody a kloktajte 3 – 5 x denne.

Nádcha – potrite okolí nosných dierok TTO.

Akné – použite na komedóny a furunkuly 100% TTO, a to 3 x denne. Väčšie plochy potrite TTO riedeným vodou v pomere 1 : 10.

Kútiky, afty, opary – naneste TTO niekoľkokrát denne na postihnuté miesto. Zápaly a krvácanie ďasien, paradentóza – potrite postihnuté miesta TTO. Pridajte 10 kvapiek TTO do pohára teplej vody a nechajte v ústach niekoľko minút 2 x denne.

Drobné popáleniny – umývajte ľadovou vodou 1 – 2 minúty. Naneste TTO a vmasírujte. Tento postup pomôže zabrániť tvorbe pľuzgierov a infekcií. Odreniny, rezné ranky – naneste niekoľko kvapiek TTO.

Bodnutie hmyzom – potrite ihneď TTO, tíši bolesť a dezinfikuje.

Kliešte – naneste niekoľko kvapiek TTO priamo na kliešťa a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Ľahko trite prstom krúživým pohybom proti smeru otáčania hodinových ručičiek až do odstránenia kliešťa

Infekcie nechtov – namočte do TTO a vmasírujte po dobu 5 minút 2x denn. Karbunkly – potrite zľahka TTO 2 x denne.

Svalové bolesti, bolesti kĺbov – masírujte priamo postihnuté miesto s TTO. 10 kvapiek oleja si pridajte do horúceho kúpeľa.

Starostlivosť o deti

Dermatitída na hlavičke – zmiešajte 5 kvapiek TTO s olivovým olejom, vmasírujte do pokožky hlavičky a nechajte pôsobiť 10 minút . Umyte šampónom a spláchnite. Nesmie prísť do očí.

Nádcha – vytrite nos tampónom namočeným v rozriedenom oleji, stačí 1% roztok ( u menších detí ).

Dezinfekcia plienok – pridajte 20 kvapiek TTO do 5 l vody. Plienky vypláchajte a nechajte namočené cez noc.

Starostlivosť o domáce zvieratá

Blchy – votrite niekoľko kvapiek TTO do kožuchu zvieraťa. U mačiek sa odporúča zmiešať olej s iným olejom. Sú senzitívne na niektoré oleja v 100 % koncentrácii. Pridajte 10 kvapiek TTO do ich šampónu.

Kliešte – obdobne, ako je uvedené vyššie.

Plesne – naneste niekoľko kvapiek 1T0 na postihnuté miesto 2 x denne.

Starostlivosť o kone a väčšie zvieratá

Rany naneste TTO priamo na ranu 2 – 3 x denne. Vytvorí sa chrasta, zmenší sa opuch a nebezpečenstvo infekcie.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Tea Tree oil 15ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.