Steviola Tabs sladidlo v tabletách stevia 300 tbl

Stévia je rastlinka pôvodom z južnej Ameriky, momentálne sa ale pestuje aj bežne po svete v skleníkoch, a to za účelom výroby sladidla. Táto rastlinka je až 300 krát sladšia ako bežný cukor získaný z cukrovej repy, no napriek tomu neobsahuje takmer žiadne kalórie. Sladivosť stévie spôsobujú sladké zlúčeniny, takzvané glykozidy steviolu, ktoré majú výrazne vyššiu sladivú silu než bežný cukor. To znamená, že hoci chutí na jazyku mimoriadne sladko, nespôsobuje v organizme žiadne typické problémy, ktoré vznikajú z vyšších dávok cukrov, sladkých jedál a nápojov prudké výkyvy hladiny cukru v krvi, prekysľovanie organizmu, civilizačné choroby, nadbytok kalórií a nadváha, kazivosť zubov, cukrovka, choroby pankreasu, poškodenie ciev,… ). Vo všeobecnosti má stévia chuť veľmi podobnú cukru. Nástup sladkej chuti je pomalší ako u cukru, ale dlhšie trvá.

4.59 s DPH 3.83 bez DPH

Katalógové číslo: 4250554712164 Kategórie: , , , , ,

Popis

STÉVIA – 100% PRÍRODNÁ ZDRAVÁ NÁHRADA CUKRU TAKMER BEZ KALÓRIÍ

STEVIOLA – Tabletky 300ks
• Vyrába sa za účelom praktickejšieho používania na priame sladenie hlavne nápojov, napríklad čaju a kávy ako náhrada kocky cukru.

• Sladivosť v pomere ku bežnému cukru je 35 násobná, používate rovnako ako bežný kockový cukor, 1 tabletka Stevioly = 1 kocka cukru 4-5g).

• Aby sa dosiahla sladivosť 1:35, je tabletková Steviola okrem extraktov stévie zložená aj z isomaltu – prírodného sladidla, ktoré vzniká fermentáciou rastlinného cukru, ktoré nájdeme aj v cukrovej repe.

• Len 0,2 kalórie v jednej tabletke rovnaká porcia cukru má 16 kalórií).

Čo je to STEVIOLA?
Steviola je prírodné sladidlo, ktoré sa vyrába práve na báze opisovaných glykozidov steviolu z rastlinky stévie. V Steviole, či už v prášku, tabletkách, alebo v tekutej forme sa nenachádza rastlina stévie celá, ale len jej koncentrované sladké výťažky. Steviola je čistý prírodný produkt v najvyššej 100% kvalite od renomovaného nemeckého pestovateľa a výrobcu. Je takmer bez kalórii 80 krát menej kalórií ako cukor) a má nulový glykemický index, teda nemá vplyv na hladinu inzulínu, nespôsobuje zubný kaz a telo ju ľahko spracováva. Steviola sa ľahko rozpúšťa a je to termostabilný produkt, to znamená, že teplom nestráca svoju sladivosť, čiže ju môžete bez obáv použiť pri všetkých typoch varenia a dochucovania jedál a nápojov.

Pre koho je STEVIOLA určená?
Pretože sladidlá vyrábané zo stévie naspôsobujú žiadne známe negatívne následky, ktoré sa vyskytujú pri bežnom cukre a umelých chemických sladidlách, sú mimoriadne vhodné pre tieto skupiny ľudí:
ktokoľvek, kto sa chce zdravo stravovať a dbá na svoju životosprávu
ľudia, čo chcú schudnúť, alebo sú na nízko kalorickej diéte z iných zdravotných dôvodov
ľudia, ktorí majú vysokú kazivosť zubov
diabetici – cukrovka typ 1 aj typ 2, ľudia, ktorí majú problémy s pankreasom, so srdcovými chorobami

Zloženie:
– sladidlo isomalt E953, sladidlo
– glykozidy steviolu E960 v čistote 95-97%),
– sóda bikarbóna, kys. vínna, horečnatá soľ

Neobsahuje:
– cukor, droždie, pšenicu, lepok,
– sóju, mliečne výrobky, vajcia, farbivá, arómy,
– umelé konzervačné látky ani umelé sladidlá

Dávkovanie:
– 1 tableta zodpovedá 1kocke
– cukru cca 4-5g)

Záruka:viď balenie

InforMácia pre diabetikov: 0 SJ BE)
ADI: 15 tabliet na 50kg hmotnosti denne

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Steviola Tabs sladidlo v tabletách stevia 300 tbl”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.