Steviola prírodné sladidlo stévia prášok 350g

Najuniverzálnejšie použitie pri všetkých typoch varenia a dochucovania jedál a nápojov bez obmedzenia, všade tam, kde potrebujete nahradiť práškový cukor (nenahraditeľný pri pečení ak je potrebná aj „lepivá“ schopnosť cukru spojiť jednotlivé prísady, pri ozdobovaní).

9.05 s DPH 7.54 bez DPH

Katalógové číslo: 4250554712188 Kategórie: , , , Značka:

Popis

100% PRÍRODNÁ ZDRAVÁ NÁHRADA CUKRU TAKMER BEZ KALÓRIÍ STEVIOLA – Prášok 350g

• Sladivosť v pomere ku bežnému cukru je 1:1, používate rovnako ako bežný práškový cukor.

• Aby sa dosiahla sladivosť 1:1, je prášková Steviola okrem extraktov stévie zložená aj z erytritolu – prírodného sladidla, ktoré vzniká fermentáciou rastlinného cukru, ktoré nájdeme v ovocí či zelenine.

• Bez kalórií. Stévia je rastlinka pôvodom z južnej Ameriky, momentálne sa ale pestuje aj bežne po svete v skleníkoch, a to za účelom výroby sladidla. Táto rastlinka je až 300 krát sladšia ako bežný cukor získaný z cukrovej repy, no napriek tomu neobsahuje takmer žiadne kalórie. Sladivosť stévie spôsobujú sladké zlúčeniny, takzvané glykozidy steviolu, ktoré majú výrazne vyššiu sladivú silu než bežný cukor. To znamená, že hoci chutí na jazyku mimoriadne sladko, nespôsobuje v organizme žiadne typické problémy, ktoré vznikajú z vyšších dávok cukrov, sladkých jedál a nápojov (prudké výkyvy hladiny cukru v krvi, prekysľovanie organizmu, civilizačné choroby, nadbytok kalórií a nadváha, kazivosť zubov, cukrovka, choroby pankreasu, poškodenie ciev,… ). Vo všeobecnosti má stévia chuť veľmi podobnú cukru. Nástup sladkej chuti je pomalší ako u cukru, ale dlhšie trvá.

Čo je to STEVIOLA?
Steviola je prírodné sladidlo, ktoré sa vyrába práve na báze opisovaných glykozidov steviolu z rastlinky stévie. V Steviole, či už v prášku, tabletkách, alebo v tekutej forme sa nenachádza rastlina stévie celá, ale len jej koncentrované sladké výťažky. Steviola je čistý prírodný produkt v najvyššej 100% kvalite od renomovaného nemeckého pestovateľa a výrobcu. Je takmer bez kalórii (80 krát menej kalórií ako cukor) a má nulový glykemický index, teda nemá vplyv na hladinu inzulínu, nespôsobuje zubný kaz a telo ju ľahko spracováva. Steviola sa ľahko rozpúšťa a je to termostabilný produkt, to znamená, že teplom nestráca svoju sladivosť, čiže ju môžete bez obáv použiť pri všetkých typoch varenia a dochucovania jedál a nápojov.

Pre koho je STEVIOLA určená?
Pretože sladidlá vyrábané zo stévie naspôsobujú žiadne známe negatívne následky, ktoré sa vyskytujú pri bežnom cukre a umelých chemických sladidlách, sú mimoriadne vhodné pre tieto skupiny ľudí: ktokoľvek, kto sa chce zdravo stravovať a dbá na svoju životosprávu ľudia, čo chcú schudnúť, alebo sú na nízko kalorickej diéte z iných zdravotných dôvodov ľudia, ktorí majú vysokú kazivosť zubov diabetici – cukrovka typ 1 aj typ 2, ľudia, ktorí majú problémy s pankreasom, so srdcovými chorobami Zloženie: sladidlo: erytritol E968, sladidlo: glykozidy steviolu E960 (v čistote 95-97%) Neobsahuje: cukor, droždie, pšenicu, lepok, sóju, mliečne výrobky, vajcia, farbivá, arómy, umelé konzervačné látky ani umelé sladidlá

Dávkovanie: 1 čajová lyžička zodpovedá 1 čajovej lyžičke cukru
Záruka: viď balenie

Inforácia pre diabetikov: 0 SJ (BE) ADI: 107,5g na 50kg hmotnosti denne
Obsah: 350g

Výživ. hodnoty Energ. hodnota Bielkoviny Sacharidy: – polyalkoholy – cukry Tuky: – mastné kysel. Vláknina Sodík 100 g 0 kcal 0,05 g 0.3 g 99 g 0 g 0,1 g 0,1 g 0.1 g 0 g 5g-lyžička 0 kcal 0,0025 g 0.015 g 4.95 g 0 g 0,005 g 0,005 g 0,005 g 0 g

Vyrobené v Nemecku

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Steviola prírodné sladidlo stévia prášok 350g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *