Najtelo MCT olej z kokosa 500ml

Dôsledkom rozdielu v molekulárnej štruktúre sú MCT oleje trávené, transportované a metabolizované oveľa rýchlejšie ako mastné kyseliny z bežných olejov a tukov.

MCT oleje majú niektoré zaujímavé vlastnosti. V dnešnej dobe je stále používaný v medicíne, ale stal sa aj populárnym doplnkom výživy pre športovcov a vo fitness.

8.49 s DPH 7.08 bez DPH

Katalógové číslo: 8588009452027 Kategórie: , , , Značka:

Popis

MCT olej alebo olej obsahujúci triglyceridy so stredne dlhým reťazcom je syntetický pripravovaný diétne tuk, najčastejšie vyrobený z kokosového oleja.
Účinky MCT oleja
Dôsledkom rozdielu v molekulárnej štruktúre sú MCT oleje trávené, transportované a metabolizované oveľa rýchlejšie ako mastné kyseliny z bežných olejov a tukov. MCT oleje majú niektoré zaujímavé vlastnosti. V dnešnej dobe je stále používaný v medicíne, ale stal sa aj populárnym doplnkom výživy pre športovcov a vo fitness.
Najznámejšie overené účinky sú:
Pomáha a podporuje spaľovanie tukov
– ochraňuje svalové bunky pred rozpadom a teda podporujúcim rast svalovej hmoty
– kvalitný a rýchly zdroj energie bez tvorby inzulínu
V tele sú spaľované podobne ako sacharidy. Na rozdiel od bežných tukov nie sú v tele ukladané ako telesný tuk, ale sú transportované priamo do buniek, kde sú využité ako zdroj energie. MCT olej je spaľovaný tak rýchlo, že vzniknutá energia je premenená na telesné teplo v procese termoregulácie, čo zvyšuje kľudový metabolizmus (bazálny metabolizmus). Čím vyššia je metabolizmus, tým vyššia je energetický výdaj a tým viac kalórií spálite.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Najtelo MCT olej z kokosa 500ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *