Maces Bezkvasové pečivo 500 g

Čo je to maces?

Maces je bezkvasové pečivo vyrobené zo pšeničnej múky a vody. Pochádza zo židovskej kultúry. Tento špeciálny chlieb je určený na sviatky Pesach. Cesto neobsahuje kvások. Po zmiešaní múky s vodou sa musí rýchlo upiecť pri vysokých teplotách, aby neprišlo ani k náhodnému nakysnutiu. Maces je vhodný pri zažívacích ťažkostiach a pri ochoreniach tráviaceho traktu. Má rovnakú energetickú hodnotu ako bežný chlieb. Neobsahuje pridané cukry, tuky ani soli. Je ľahko stráviteľný. Môže sa jesť samotný alebo natretý rôznymi nátierkami. Z macesu sa dajú pripraviť chutné špeciality. Maces nie je vhodný pre ľudí s alergiou na lepok.

 

Maces zo Zlatých Moraviec

V Zlatých Moravciach sa maces vyrába viac ako 100 rokov. Má tvar obdĺžnikových plátkov. Povrchová štruktúra plátkov je pravidelne perforovaná zlatobielej až smotanovej farby s hnedými vydutinkami. Príjemná chuť a vôňa po praženej múke sa dosahuje tradičnou technológiou pečenia v keramickej peci.Jedinečne tenký a krehký je maces vďaka pôvodným strojom, na ktorých sa spracováva cesto.

 

Výživové údaje na 100g výrobku: Energia 1497kJ / 353 kcal, Tuky 1,3 g.,nasýtené mastné kyseliny 0,2 g sacharidy 71,3 g, cukry 2,2 g, Vláknina 4,3 g, Bielkoviny 12,0 g, soľ < 0,01 g

Krajina pôvodu: Slovensko

Hmotnosť: 500g

3.19 s DPH 2.66 bez DPH

Katalógové číslo: 8586001230001 Kategórie: ,

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Maces Bezkvasové pečivo 500 g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.