Jarné smoothie

Smoothie je skvelý nápoj, ktorý sa už zopár rokov teší obrovskej obľube. Môže za to hlavne fakt, že do smoothie si môžete dať prakticky akúkoľvek zeleninu, ovocie, semienka a pod.  Ideálny je hlavne na jar, keď chceme detoxikovať organizmus. Čo by nemalo chýbať v jarnom smoothie?

Smoothie na raňajky

Vraví sa, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa a nemalo by sa vynechávať. Veľa ľudí raňajky oželie pretože jednoducho nestíhajú. Na raňajky si môžete dať aj smoothie, ktoré vás ráno nakopne a môžete si ho vypiť cestou do práce.

Ranné smoothie môže byť kalorickejšie a výdatnejšie, aby ste mali dostatok energie a síl. Na ráno je vhodné aj zelené smoothie, ktoré si môžete pripraviť zo zeleného jačmeňa, mladej lucerny, banánu, jablka, kokosovej vody a chia semienok. Ešte zelenší bude nápoj s baby špenátu, mäty, šalátovej uhorky, citrónu a vody. Plné energie je aj mangové smoothie s marakujou, chilli, kokosovým mliekom a chia.  Na jar nie je problém zohnať čerstvé a voňavé suroviny, takže môžete skúšať najrôznejšie kombinácie a nakoniec si vybrať takú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Otestovať sa určite oplatí aj cviklu, čučoriedky alebo hrušku. Plné energie a antioxidantov je aj goji, ktoré môžete bez obáv pridať do svojho smoothie.

Smoothie na večeru

Ak sa chcete udržovať vo forme a v kondícií na večeru by ste určite nemali konzumovať ťažké jedlá, ktoré sa dlho trávia. Takáto strava neprospieva vášmu tráveniu ani vašej postave. Smoothie je síce zdravý a ľahký nápoj, večer by ste si ale mali dávať pozor aké suroviny doňho pridáte.


Na večeru sa hodí už spomínaná červená repa, hlavne ak ju skombinujete s lesným ovocím (maliny, černice, čučoriedky), čerstvou pomarančovou šťavou a jogurtom. Takýto nápoj vás zasýti, osvieži a zároveň nemá veľa kalórií, takže sa nemusíte obávať o svoju postavu. V lete iste oceníte aj rýchle svieže smoothie z vodného melóna, mäty a jogurtu.

Ak detoxikujete a chcete mať pekné ploché brucho a krásnu pleť rozmixujte zelerové stonky, uhorky, petržlenovú vňať, pridajte šťavu z citróna, zopár kvapiek olivového oleja a acidofilné mlieko. Vhodnou kombináciou je aj marhuľa, jablko, banán a hruška alebo repa, mrkva, špenát a polníček. Každé, aj večerné smoothie môžete vylepšiť medom, chia semienkami alebo orieškami.

Jarná detoxikácia

Chcete na jar detoxikovať organizmus pomocou zeleného smoothie? Pripravte si veľa listovej zeleniny, jablká, hrušky, ananás a pripravte sa na 10 dňovú detoxikačnú kúru.  Pre tých odhodlanejších odporúčame celkovú detoxikáciu, ktorá pozostáva len zo zeleného smoothie vody a čaju. Ak takúto “drsnú diétu” nechcete, zostaňte pri dvoch smoothie ( raňajky a večera) a na obed si zvoľte niečo zdravé a ľahké.

Odporúčame do smoothie:

Zdroj: www.realsimple.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *