Inca Collagen 30 sáčkov

100% čistý morský kolagén v prášku. Typ 1, 2 a 3. Vysoká kvalita zaručená výrobou s pomocou enzymatickej hydrolýzy.

49.99 s DPH 41.66 bez DPH

Availability:

Dostupné na objednávku

Katalógové číslo: 8594045473506 Kategórie: , ,

Popis

športovo aktívni alebo jednoducho tí, ktorí chcú byť atraktívny a fit!
Od 25. roku života sa obsah kolagénu v ľudskom tele každoročne znižuje, po 45. roku sa už netvorí takmer vôbec. Prečo je kolagén dôležitý?  Tvorí spojivkové tkanivo pohybového ústrojenstva človeka. Tvorí približne 30% všetkých biekovín v tele a predstavuje asi 70% sušiny chrupaviek v kĺboch. Je veľmi dôležitý pre tvorbu kosti, väzov, šliach, chrupaviek a kĺbov.

Bioaktívny a hydrolyzovaný kolagén je bez pochýb jeden z najvýznamnejších vynálezov svetovej biochémie. Jeho jedinečnosť je v tom, že si zachováva aj po jeho spracovaní štruktúru trojitej špirály, tzv. helisy, ktorá je typická len pre bielkoviny živých organizmov. Bioaktívny kolagén je najviac podobný ľudskému kolagénu. Spracováva sa tak, aby bola zachovaná jeho biologická hodnota – tzv. studenou technológiou. Touto technológiou je vyextrahovaný vysoko kvalitný kolagén, ktorý má tiež prívlastky „živý“ a „biologicky aktívny“ so zachovanou biologickou štruktúrou. Molekula kolagénu sa skladá z 3 prepojených reťazcov proteínov, ktoré tvoria štruktúru trojitého helixu, ktorý je dôležitý pre pevnosť a odolnosť tkanív chrupaviek.

Inca Collagen má výhodnú formu, čistý prášok je rozpustný vo vode, ktorú je možné bez problémov vypiť, nemá nepríjemný zápach ani chuť po rybách.

Inca Collagen obsahuje až 3 typy kolagénu:


Dnes poznáme 27 druhov kolagénov vyskytujúcich sa v tkanivách živých tvorovov. Ich dôležitosť začína číslom jedna, potom dva a tak ďalej, v ľudskom sú však iba 4. Z toho prvé 3 sú obsiahnuté v čistom kolagéne Inca Collagen.
Najmä kolagén typu 3 je veľmi vzácny. Nenachádza sa v žiadnom inom dostupnom produkte na trhu. Kolagén typu 1 je v ľudských tkanivách najrozšírenejší, vyskytuje sa predovšetkým v koži a kostiach. Predstavuje približne 90% všetkých kolagénov v ľudskom tele. Kolagén typu 2 je najhojnejšie zastúpený v chrupavkových tkanivách kde podporuje ich funkciu. Kolagén typu 3 pri starnutím organizmu je tento typ kolagénu nahrádzaný kolagénom typu 1, preto ho nájdeme najmä u mladších ľudí.

Ako začať užívať Inca collagen?


Pokiaľ s Inca Collagenom začínate, je dôležité, aby ste absolvovali úvodnú dvojmesačnú kúru. Táto kúra spočíva v pravidelnom užívaní prípravku, jedno vrecúško denne. To si jednoducho rozmiešate v 200-300 ml pitnej vody, ovocného džúsu, mlieka alebo inej studenej tekutine s výnimkou grapefruitového džúsu.

Kedy Inca Collagen užívať?


Niektorí športovci Inca Collagen užívajú na noc, aby maximálne podporili regeneračné procesy, ktoré sú aktívne, keď spíte. Ale ak sa rozhodnete kolagén užívať ráno, rozhodne s tým nič neskazíte. Je jedno, či kolagén budete piť ráno alebo večer, rozhodnutie je na vás.

Ak už Inca Collagen užívam?

Ak už Inca Collagen užívate a úvodnú dvojmesačnú kúru máte za sebou, odporúčame prípravok užívať ideálne v pomere jedno vrecúško každý tretí deň. Po využívaní celého balenia v režimu 1 vrecúško za 3 dni, môžete až na 12 týždňov vysadiť bez toho, aby jeho efekt odznel.

Inca Collagen v akútnych prípadoch

Ak trpíte akútnym nedostatkom kolagénu, užívajte 3 vrecúška Inca Collagenu denne po dobu aspoň 1 týždňa. Nepresahujte najvyššie doporučené dávkovanie 10 000 miligramov kolagénu denne.

Vlastnosti:

 • 100% čistý morský kolagén bez prísad
  ● Najsilnejší a najčistejší kolagén typu I., II. a III.
  ● V dennej dávke 3000 miligramov
  ● Bioaktívny vyrobený enzymatickou hydrolýzou
  ● Inca Collagen sa ľahko rozpúšťa vo vode
  ● Bez chuti a farby

Zloženie 1 vrecúško (3g):
● Kolagén typ I: 80.0 %
● Kolagén typ II: 19.5 %
● Kolagén typ III: 0.5 %

Odporúčené dávkovanie: 1 vrecúško (3g) 1× denne. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.

Upozornenie:
Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je vhodný pre deti a tehotné ženy. Ukladajte mimo dosahu detí! Uschovávajte na suchom a tmavom mieste pri teplote +4 až +25°C, chráňte pred vlhkom, priamym slnečným žiarením a sálavým teplom.
Obsah balenia: 30 x Inca collagen = 30 x vrecúško Inca collagen

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Inca Collagen 30 sáčkov”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.