Flaviol repkový olej 1l (SVK)

Výrobok od slovenských dodávateľov. Repkový olej je vyrobený lisovaním repky olejnej. Je vhodný na varenie, pečenie, vypráženie ale aj do studenej kuchyne. Má bohatý obsah na omega 3-mastné kyseliny a mnoho vitamínov – E, A, D a K a rastlinných sterolov.

7.56 s DPH 6.30 bez DPH

Katalógové číslo: 8588000878055 Kategórie: ,

Popis

Pozitíva repkového oleja pre naše zdravie
Okrem ideálneho pomeru omega-3 a omega-6 mastných kyselín má repkový olej aj mnoho ďalších pozitívnych vlastností, ktorými priaznivo ovplyvňuje naše zdravie:

posilňuje kardiovaskulárny systém
je to silný antioxidant
zrýchľuje metabolizmus
znižuje hladinu cholesterolu
má antibakteriálne účinky
má protiplesňové účinky
má antivírusové účinky
spomaľuje starnutie
Mýtus o repkovom oleji
O repkovom oleji dlhodobo koluje mýtus, ktorý mnohých zbytočne odrádza od využívania tohto druhu oleja. Aby sme to napravili, veci uvádzame na pravú mieru:

Dnešný repkový olej neobsahuje škodlivé látky

Repkový olej síce dávnejšie získal zlú povesť podradného oleja, keďže sa v ňom kedysi nachádzal vysoký obsah dieteticky nevhodnej kyseliny erukovej.

To sa však úspešným vyšľachtením bezerukovej repky olejnej v 70. rokoch 20. storočia stalo minulosťou.

V súčasnosti je tak repkový olej vďaka svojmu priaznivému zloženiu mastných kyselín považovaný za jeden z nutrične najvýhodnejších.

Bohatý zdroj omega-3 mastných kyselín
Repkový olej Flaviol obsahuje vysoký podiel kyseliny linolénovej, patriacej do skupiny omega-3 mastných kyselín. Tá napomáha k udržiavaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, ako aj k zdravému vývinu detí. Obsahom omega-3 mastných kyselín pritom repkový olej až 10-násobne prevyšuje olivový olej.

Vhodný do studenej i teplej kuchyne
Repkový olej je univerzálny. Vďaka tomu, že rafinovaný repkový olej má neutrálnu chuť i vôňu, sa výborne hodí do nátierok či šalátov, kde zvýrazňuje arómu byliniek a zeleniny, no zároveň je veľmi odolný aj voči vysokej teplote. Teplotná odolnosť oleja je totiž viac ako 240 °C, vďaka čomu sa skvele hodí aj na vyprážanie.

Cenný zdroj prospešných vitamínov
Okrem toho, že má repkový olej Flaviol ideálny pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín, konkrétne 1:2, je tiež cenným zdrojom vitamínov E, A, D a K a rastlinných sterolov. Vďaka jeho výživovej hodnote je dokonca v Nemecku odborníkmi i širokov verejnosťou označovaný za najobľúbenejší jedlý olej.

 

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Flaviol repkový olej 1l (SVK)”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *