MHN Sport creatine Monohydrate 100% 500 g

Už pár dekád je známe, že suplementácia Kreatínom u športovcov zvyšuje hranicu maximálneho výkonu (pri intenzívnych, anaeróbnych, opakujúcich sa blokoch záťaže – posilňovňa alebo intervaly). Rast sily vďaka Kreatínu je spôsobený zosilnením koncentrácie ATP vo svaloch a je sprevádzaný zväčšovaním svalov.

Až neskoršie výskumy ukázali, že konzumácia Kreatínu spolu s vysoko glykemickými sacharidmi (hroznový cukor alebo Maltodextrín) vedie k vyššiemu ukladaniu energie do svalov a to až o 60%. Kreatín monohydrát je výborný doplnok predovšetkým do posilňovne a pre šprintérov. Po nasýtení tela Kreatínom dôjde k napumpovanie svalov energiou – glykogénom.  Kreatín pomáha dosahovať najlepšie výsledky v krátkom čase.

Princíp Kreatínovej špirály:

 1. viac sily = sval je silnejší a podáva väčší výkon
 2. väčší výkon spätne lepšie vytrénuje sval
 3. trénované svaly sa vďaka Kreatínu rýchlejšie regenerujú

Kreatín vzniká v pečeni a v obličkách, potom je transportovaný krvou k srdcu, mozgom a svalom. Na mieste slúži ako najrýchlejší zdroj energie pre svalové vlákna. Napriek tomu, ako dlho je Kreatín športovej medicíne známy, stále nie je jasné, akým spôsobom priamo vedie k vyššej svalovej tvorbe a obrane proti atrofii (úbytku svalov rozpadom.)

Použitie Kreatínu na liečebné účely (svalové, neurologické a kombinované choroby, Arthritis, infarktové stavy) bolo a ešte bude skúmané. Dve vedecké štúdie ukázali, že Kreatín môže byť prínosným suplementom pri nervosvalových poruchách. Prvá štúdia (Klivenyi et. Al. 1999) od M. Flint Beala ukázala, že Kreatín je až dvakrát efektívnejší pri liečbe degeneratívnej nervovej choroby ALS: Výsledok experimentu bol pripisovaný schopnosti Kreatínu zvýšiť dostupnosť energie pre bunky, alebo blokáciou chemickej cesty, ktorá by viedla k úmrtiu degenerovaných buniek. Druhá štúdia Kanaďana Marka Tarnopolského a Johna Martina zistila, že podávanie Kreatínu mierne zvyšuje silu u ľudí so škálou nervosvalových porúch.

Zloženie: Kreatín monohydrát

Použitie: Odmerajte požadované množstvo, konzumujte priamo a zapite dostatočným množstvom tekutiny alebo rozpusťte v nápoji. Je vhodné kombinovať s Dextrózou. Lepšie sa rozpúšťa vo vlažnej alebo teplej vode. Zarovnaná čajová lyžička predstavuje 2g, vrchovatá 4g.

Upozornenie: Určené pre zvláštnu výživu. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu mimo priameho slnečného žiarenia pri teplotách 4 – 25℃. Nevystavujte mrazu. Skladujte mimo dosahu detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Vhodné pre športovcov. Po otvorení spotrebujte najneskôr do 4 mesiacov. Výrobca neručí za škody vzniknuté nesprávnym použitím.

19.90 s DPH 16.58 bez DPH

Availability:

2 na sklade

Katalógové číslo: 5999882071497 Kategórie: , , , ,

Popis

Kreatín monohydrát:

 • zásobovanie svalov a nervových buniek energiou
 • viac energie =  rýchlejšia regenerácia zranenej, či vyčerpanej bunky
 • urýchľuje a zlepšuje regeneráciu
 • Kreatínom športovci zväčšujú výbušnú silu (zdvíhanie činiek, šprint, časovka na bicykli)
 • Kreatínfosfát je zdrojom energie a sily pre svaly
 • trénovaný sval uloží viac Kreatínu
 • zvyšuje silu, vďaka tomu sval zvládne väčšiu záťaž, rýchlejšie zosilnie a opäť uloží viac Kreatínu
 • zväčšuje svaly (svalové bunky sa naplnia vodou a energiou v podobe  glykogénu)
 • pomáha v redukčných diétach zhadzovať kilá tým, že dodáva energiu na šport, prebytočná voda sa vylúči behom jedného týždňa
 • mikronizovaný Kreatín je výborne rozpustný

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “MHN Sport creatine Monohydrate 100% 500 g”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.