Amarantový olej BIO 100ml

Amarantový olej 100ml BIO (špeciálny macerát)

Amarant pestovali starí Aztékovia, Inkovia a Mayovia ako svoju základnú potravinu, ktorú nazývali “svätým zrnom” a používali ju prírodné liečitelia aj pri svojich rituálnych obradoch. Najvzácnejšie pre nich bolo zrno, ktoré sa dalo skladovať celoročne. Amarant je svojimi vlastnosťami dôležitý ako prevencia pre všetky vekové kategórie. Osobitný význam má pre malé deti (lyzín podporuje tvorbu mozgových buniek) a pre športovcov (minerály, vitamíny, nenasýtené mastné kyseliny a kvalitné bielkovina podporujú rast svalovej hmoty). U staršej generácie podporuje regeneráciu buniek a významne ovplyvňuje látkovú výmenu. Až pred niekoľkými rokmi bol amarant znovu objavený ako obilie pre bežnú potrebu a od tej doby je podporovaný širokou verejnosťou.Okrem toho má amarantový olej vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, predovšetkým kyseliny linolovej a olejovej. Tieto zložky výživy sú nepostrádateľné pre normálnu látkovú výmenu ľudského organizmu.Skvalén má výrazný antioxidačný účinok chrániaci zdravú bunku pred poškodením a mutáciami , ktoré spôsobujú voľné kyslíkové radikály. Skvalén výrazne spomaľuje proces starnutia kože , ochraňuje kožu pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia, zvyšuje jej odolnosť proti rádioaktívnym a röntgenovým lúčom.

 • Amarantový olej je bohatý zdroj vitamínu B2 (riboflavín), E, B1 (tiamín), D, skvalénu, omega nenasýtených mastných kyselín a mnoho iných ďalších prospešných stopových prvkov.
 • Amarantový olej znižuje “zlý” cholesterol a zvyšuje hladinu “dobrého” cholesterolu. Zlepšuje duševnú a mentálnu výkonnosť a pamäťové funkcie, pričom znižuje pocit únavy a psychického stresu
 • Amarantový olej je najväčším prírodným zdrojom Skvalénu – obsahuje ho až 8% po oleji zo žraločej pečene, ktorá má len 1,5%. Skvalén je považovaný za anti-rakovinovú látku, je základnou zložkou ľudskej kože, ktorá zadržuje kyslík a zásobuje ním orgány. Nedostatok kyslíka je hlavným dôvodom vzniku a rastu nádorových buniek. Skvalén je tiež veľmi silný imunostimulant a zdroj vitamínu D. Má široké použitie v kozmetike ako prírodný hydratant, rýchlo preniká do pokožky, nezanecháva pocit mastnoty a dobre sa mieša s inými olejmi a vitamínmi. Pokožka ostáva po použití dlho vláčna a hebká. Skvalén brzdí tvorbu vrások a prejavy starnutia, pričom nikdy nedráždi pokožku.O ďalších účinkoch nie je možné vzhľadom na legislatívu EÚ podať informácie. Viac o účinkoch byliny nájdete v herbároch a liekopisoch.

 

 • Olej je bez umelých konzervačných látok a umelých farbív.
 • Skladovanie:  skladujte na tmavom a chladnom mieste do 22 C.
 • Pri nízkej teplote môže byť produkt zakalený prípadne stuhnutý, pri izbovej teplote sa tento efekt stratí.
 • Po otvorení spotrebujte najneskôr do 3 mesiacov.

Použitie

 • Vnútorne : 1-3 čajové lyžičky denne najlepšie 20-30 minút pred jedlom, môže sa pridávať i do stravy.
 • Vonkajšie : Natierať pokožku, sliznicu na postihnutých alebo žiadaných miestach minimálne 1-2 krát denne.
 • Zloženie : Amarantový olej BIO , Slnečnicový olej BIO (macerat dvojdruhový)
 • Obsah: 100 ml
 • Vzrobené v Nemecku

Viac informácií získate na : http://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/0/0/5/1-Amarantovy-olej

NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach zakazuje označovať na výrobkoch a miestach, ktoré výrobky predávajú (e-shop) zdravotné účinky produktu. Preto od 01.07.2013 nebude možné poskytovať tieto informácie priamo pri produktoch. 

14.60 s DPH 12.17 bez DPH

Availability:

Nie je na sklade

Test

Katalógové číslo: 10027 Kategórie: ,

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Amarantový olej BIO 100ml”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.